Värske õhk

Miks oluline?

Peamine põhjus on see, et inimene vajab õhku, et elada.

Piisava õhuvahetuse puudumisel saastub õhk siseruumides üsna kiiresti, kusjuures peamiseks saastajaks on inimene ise. Hingamise käigus organism kasutab ära õhus leiduva hapniku ning vabastab süsihappegaasi ja muid ühendeid. Kui neid ära ei juhita ja uut hapnikurikast õhku juurde ei tule, muutub inimene peagi väsinuks ja uimaseks. Kas olete kunagi mõelnud sellele, miks õhtul magama minnes oli enesetunne parem kui hommikul ärgates?

Seega, värskest ja puhtast õhust siseruumides sõltub suuresti see, kui hästi me ennast kodus või kontoris tunneme. Loe lisaks artiklit 13.10.2007 Postimehest.

Värske õhk

Kas ei võiks lihtsalt akent lahti teha?

Võib küll, kuid vähesed soovivad seda. Kergesti tekib tõmbetuul ning paberid ja muud asjad kipuvad ruumis lendama. Aknast tulevad suvel sisse putukad ja teised kutsumata külalised. Muul ajal aga vesi oma erinevates esinemisvormides.

Värske õhu ventiil on heaks lahenduseks:

  • ei teki tõmbetuult – õhu hulka saab väga täpselt reguleerida
  • ei lase sisse putukaid – kõik ventiilid on varustatud vastava kaitsevõrguga
  • pole vaja karta, et kodunt lahkudes keegi selle kaudu siseneb
  • kunagi ei juhtu, et sealt ootamatult midagi sisse sajab
  • heliisolatsiooniga ventiilid summutavad suure osa tänavamürast
  • filter ei lase tuppa tolmu

Ainuüksi ventiilist siiski ei piisa. Et ‘teha ruumi’ värskele õhule, tuleb saastunud õhk kõigepealt siseruumist välja viia. Selleks on enamasti vaja paigaldada väljatõmbesüsteem. Loe lähemalt ventilatsiooni alt.

© Freshline OÜ