Milleks ventilatsioon?

Tänapäeva inimene veedab valdava osa oma ajast siseruumides. Paraku aga puudub suurel osal ehitistest ikka veel korralik ventilatsioonisüsteem. Seda peamiselt kahel põhjusel:

Ventilatsiooniseadmete hooldus ja remont

1) Loodetakse loomuliku ventilatsiooni peale.

Kaasaegsed ehitusmaterjalid ning –meetodid on arendatud välja eesmärgiga säästa kütmisele kuluvat energiat. Seega, vähendamaks soojakadu, pööratakse suurt tähelepanu, et siseõhk ei pääseks välja ega välisõhk sisse. Mida tõhusamad selles ollakse, seda kindlamini välistatakse igasugune loomulik ventilatsioon.

Nüüdisaegne maja, kui tegemist ei ole just kohutava ehituspraagiga, on väga õhutihe ning ilma korraliku ja läbimõeldud lahenduseta selles vajalikku õhuvahetust iseeneslikult ei toimu.

2) Kokkuhoid – ei taheta „õhku osta“

Soov ventilatsiooni arvelt kokku hoida on omamoodi mõistetav, sest kulutatav summa võib esialgu tunduda suur ning kaupa, värsket õhku, ei saa silmaga näha ega käega katsuda. Kuid asja peaks kaaluma õiges valguses: see on pikaajaline investeering enda ja oma maja tervisesse.

Värske õhu olulisusest siseruumides rääkisime ‘värske õhu’ all. Kuid vähemalt sama oluline on saastatud õhu välja viimine ruumidest. Kui niiske õhk jätta nelja seina vahele, mis tihtipeale omavad ka aurutõket, kindlustades, et mingi niiskus sealt omal käel ei väljuks, toob see kaasa palju halbu tagajärgi. Niisked ning soojad pinnad ja materjalid on väga head kasvu- ning elupaigad paljudele väikestele eluvormidele, kes oma elutegevusega mõjuvad halvasti inimese tervisele. Samuti, rikub sel teel vohama hakkav hallitus ja mädanik maja konstruktsioone. Sanitaarruumide või isegi kogu maja kapitaalremondiga võrreldes on ventilatsioonile kulutatud summa siiski peenraha.* Ja kuigi maja saab alati ehitada uue ja parema, siis rikutud tervisega on lugu palju keerulisem.

Freshline OÜ tegeleb olemasolevate hoonete ventilatsiooni süsteemide renoveerimisega ja uute ehitamisega

*Enamasti maksab eramu väljatõmbe süsteem  1200 – 1600 eurot; soojustagastusega süsteem alates 4000 eurost koos kõigi materjalidega. Lisandub km.

© Freshline OÜ