Eramajade ventilatsioon

Eramajades on kasutusel peamiselt kaks erinevat ventilatsioon lahendust. Kas värske õhu ventiilidega (fresh klapid nagu neid tihti kutsutakse) väljatõmbe süsteem, või sundventilatsiooni süsteemiga, kus kasutatakse soojusvahetiga agregaati.

Eramajade ventilatsioon

Millist lahendust eelistada?

Veel mõned aastad tagasi oli valdavalt kasutusel nn fresh klapi süsteem. Tänasel päeval on selline lahendus uusehitustes juba suht haruldane, kasutusel peamiselt näiteks suvemajades, kus ei elata aastaringselt. Kui maja pole eriti suur ning selles ei ela palju inimesi, on normaalseks õhuvahetuseks vajalikud õhukogused väiksemad ning siis enamasti piisab niisketesse ruumidesse paigaldatud väljatõmbe süsteemist. Väljatõmmatud õhk kompenseeritakse värske õhuga eluruumide seintesse paigaldatud ventiilide ehk rahvakeeli fresh klappide kaudu.

Kui maja pinda on rohkem või selles elab suurem pere, tasub mõelda soojusvahetiga sundventilatsioonisüsteemile, sest õhukogused on suuremad ja seetõttu ka õhuvahetusest tingitud soojakaod suuremad. Et soe lihtsalt koos niiske õhuga ‘korstnasse ei lendaks’, tasub paigaldada soojustagastusega ventilatsiooniagregaat – see tasub ennast üsna pea ära.

Mis on nende lahenduste hinnavahe?

Väljatõmbe süsteem eramajadele koos materjalide ja paigaldusega maksab keskmiselt umbes 1200 – 1600 EUR.

Soojustagastusega süsteemi hinnad jäävad enamasti vahemikku 4000 kuni 6000 Eurot. Hinnas sisalduvad projekti koostamise kulud, materjalid ja tööd, välja arvatud avade tegemine ning isoleerimistööd, mis on projektide lõikes väga erinevad.

Täpsemalt saab lugeda agregaatide erinevustest soojusvahetiga agregaadite alt. Kui sind huvitab mõne agregaadi hind, siis võta julgelt ühendust, teeme sulle personaalse pakkumise. Paigaldame argregaate sellistelt tootjatelt nagu Amalva RECU ja REGO; Sunair, Systemair, Vallox, Flexit, Ilto.

© Freshline OÜ